Zdrowo jedz

Najlepszy blog o zdrowym jedzeniu i - ogólnie - odżywianiu się.

Wpis

piątek, 02 sierpnia 2013

Żuj gumę, ale z umiarem

Gumy do żucia od dawna stanowią swoistą formę radzenia sobie ze stresem - zwłaszcza dla osób, które nie palą papierosów. Odkąd istnieją ludzie podzielili się na dwie grupy - tych, którzy są zwolennikami żucia oraz tych, którzy uważają je po prostu za niezdrowe i wcale nie takie higieniczne, jak mogłoby się na pozór wydawać. A jaka jest prawda? Czy gumy do żucia można żuć bez obawy o kondycję organizmu.

Zdecydowanie można udzielić tutaj odpowiedzi twierdzącej. Gumy nie są szkodliwe - likwidują nieprzyjemny zapach pochodzący z ust, a także pozwalają zapobiegać próchnicy i zwiększyć wydzielanie śliny, która chroni całą jamę ustną przed różnego rodzaju bakteriami. Co ważne, guma pozwala przywrócić naturalne pH w jamie ustnej - i wcale nie jest to tylko chwyt marketingowy, a czysta prawda.

Jakie złe strony może mieć żucie gumy? Przede wszystkim, jeżeli robimy to w nierozsądnych ilościach, możemy doprowadzić do bólu głowy, a także biegunki (którą już wcześniej się zajmowaliśmy). Należy się zatem zastanowić i nie spożywać gumy do żucia w zbyt dużych ilościach.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
jced
Czas publikacji:
piątek, 02 sierpnia 2013 13:56

Polecane wpisy

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa