Zdrowo jedz

Najlepszy blog o zdrowym jedzeniu i - ogólnie - odżywianiu się.

Wpis

piątek, 08 listopada 2013

Czego nie należy robić przy zdrowym odżywianiu?

Mówiąc o tematyce zdrowego żywienia często zwraca się uwagę jedynie na to, co powinno się jeść - rzadziej z kolei zwraca się uwagę na rzeczy, których tak naprawdę nie powinno się robić. Być może dzieje siętak z tego powodu, że ludzie są świadomi tego, co robią źle, jednak nie chcą się do tego przyznać, bo albo im to odpowiada, albo nie są jeszcze gotowi na zmiany. Jakie rzeczy powinniśmy w związku z tym wyeliminować z naszego życia, by móc cieszyć się zdrowiem i odpowiednią kondycją?

Przede wszystkim powinniśmy całkowicie zrezygnować z podjadania. Ustalmy wiele (od 8-9) posiłków w ciągu dnia i spożywajmy je regularnie, o określonych porach. Nie podjadajmy między nimi (mając ich tak dużo zazwyczaj nie będzie to koniecznie), gdyż nie dajemy w ten sposób naszemu organizmowi szansy na to, by odpoczął od jedzenia.

Kolejnym problemem mogą być przekąski - nie jedzmy słodyczy, a zastąpmy je słodkimi owocami i warzywami. Jabłka, banany - one są świetnymi alternatywami dla osób uwielbiających zdrowie.

Rzeczą, którą zdecydowanie chcielibyśmy wyeliminować z naszej diety są pochodzące z fastfoodów posiłki. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju hamburgerach, hot dogach, kurczakach. Je wszystkie można samodzielnie przygotować w domu, mając wtedy pewność co do tego, co zawierają i jak zdrowe tak naprawdę są.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
jced
Czas publikacji:
piątek, 08 listopada 2013 13:01

Polecane wpisy

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa