Zdrowo jedz

Najlepszy blog o zdrowym jedzeniu i - ogólnie - odżywianiu się.

Wpis

czwartek, 07 listopada 2013

Jakie zalety ma jedzenie pomidorów?

Pomidor jest jednym z owoców (tak, wbrew pozorom nie jest warzywem), które są bardzo powszechne w naszym kraju - łatwo i bardzo tanio można je zakupić, co sprawia, iż nie są tak naprawdę brane poważnie przy ustalaniu diety. Tak naprawdę jednak jedzenie pomidorów jest w stanie przynieść ze sobą całą masę korzyści, o których rozpiszę się w tym właśnie wpisie.

Przede wszystkim należy powiedzieć, iż pomidory w znakomity sposób pozwalają ochronić się przed rakiem. Udowodniły to niezliczone badania, z których każde wykazało zbawienny wpływ pomidorów na prostatę, brzuch i płuca (ich właśnie rakom pozwalają zapobiec). Wszystko przez substancję zwaną likopenem, która nie tylko jest odpowiedzialna za czerwony kolor tych owoców, ale też posiada właśnie wspomniane rakobójcze właściwości.

Pomidory to nie tylko walka z rakiem. Pozwalają one zapobiec uszkodzeniom DNA. Ponadto zawierają wielkie ilości witaminy C i A, które pozwalają stawić czoła chorobom związanym ze starzeniem się - cukrzycy, artretyzmowi czy utratom pamięci. Dodatkowo pomidory są znakomitym środkiem do zapobiegania ryzyku chorób serca. Walka ze zgagą to również ich zaleta.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, przy tych wszystkich zaletach pomidory są jednocześnie bardzo tanie. Nie ma sensu dłużej się nad nimi rozwodzić - czym prędzej należy skierować się do sklepu!

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
jced
Czas publikacji:
czwartek, 07 listopada 2013 12:18

Polecane wpisy

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa