Zdrowo jedz

Najlepszy blog o zdrowym jedzeniu i - ogólnie - odżywianiu się.

Wpisy

 • piątek, 08 listopada 2013
  • Czego nie należy robić przy zdrowym odżywianiu?

   Mówiąc o tematyce zdrowego żywienia często zwraca się uwagę jedynie na to, co powinno się jeść - rzadziej z kolei zwraca się uwagę na rzeczy, których tak naprawdę nie powinno się robić. Być może dzieje siętak z tego powodu, że ludzie są świadomi tego, co robią źle, jednak nie chcą się do tego przyznać, bo albo im to odpowiada, albo nie są jeszcze gotowi na zmiany. Jakie rzeczy powinniśmy w związku z tym wyeliminować z naszego życia, by móc cieszyć się zdrowiem i odpowiednią kondycją?

   Przede wszystkim powinniśmy całkowicie zrezygnować z podjadania. Ustalmy wiele (od 8-9) posiłków w ciągu dnia i spożywajmy je regularnie, o określonych porach. Nie podjadajmy między nimi (mając ich tak dużo zazwyczaj nie będzie to koniecznie), gdyż nie dajemy w ten sposób naszemu organizmowi szansy na to, by odpoczął od jedzenia.

   Kolejnym problemem mogą być przekąski - nie jedzmy słodyczy, a zastąpmy je słodkimi owocami i warzywami. Jabłka, banany - one są świetnymi alternatywami dla osób uwielbiających zdrowie.

   Rzeczą, którą zdecydowanie chcielibyśmy wyeliminować z naszej diety są pochodzące z fastfoodów posiłki. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju hamburgerach, hot dogach, kurczakach. Je wszystkie można samodzielnie przygotować w domu, mając wtedy pewność co do tego, co zawierają i jak zdrowe tak naprawdę są.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   jced
   Czas publikacji:
   piątek, 08 listopada 2013 13:01
 • czwartek, 07 listopada 2013
  • Jakie zalety ma jedzenie pomidorów?

   Pomidor jest jednym z owoców (tak, wbrew pozorom nie jest warzywem), które są bardzo powszechne w naszym kraju - łatwo i bardzo tanio można je zakupić, co sprawia, iż nie są tak naprawdę brane poważnie przy ustalaniu diety. Tak naprawdę jednak jedzenie pomidorów jest w stanie przynieść ze sobą całą masę korzyści, o których rozpiszę się w tym właśnie wpisie.

   Przede wszystkim należy powiedzieć, iż pomidory w znakomity sposób pozwalają ochronić się przed rakiem. Udowodniły to niezliczone badania, z których każde wykazało zbawienny wpływ pomidorów na prostatę, brzuch i płuca (ich właśnie rakom pozwalają zapobiec). Wszystko przez substancję zwaną likopenem, która nie tylko jest odpowiedzialna za czerwony kolor tych owoców, ale też posiada właśnie wspomniane rakobójcze właściwości.

   Pomidory to nie tylko walka z rakiem. Pozwalają one zapobiec uszkodzeniom DNA. Ponadto zawierają wielkie ilości witaminy C i A, które pozwalają stawić czoła chorobom związanym ze starzeniem się - cukrzycy, artretyzmowi czy utratom pamięci. Dodatkowo pomidory są znakomitym środkiem do zapobiegania ryzyku chorób serca. Walka ze zgagą to również ich zaleta.

   Jak już zostało wspomniane wcześniej, przy tych wszystkich zaletach pomidory są jednocześnie bardzo tanie. Nie ma sensu dłużej się nad nimi rozwodzić - czym prędzej należy skierować się do sklepu!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   jced
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 listopada 2013 12:18

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa