Najlepszy blog o zdrowym jedzeniu i - ogólnie - odżywianiu się.
Wpisy
Kanapka przez wiele osób uważana jest za coś najprostszego na świecie, nie tylko w przygotowaniu, ale i formie. Przeglądając różnego rodzaju blogi można się jednak przekonać, iż wcale nie musi być przekąską o skąpym wyglądzie i równie ubogą zawartością. Jako że kanapka "jest bardzo tolerancyjna", można z nią bardzo eksperymentować, stosując połączenia różnych produktów i dodatków.
Kanapka wcale nie musi mieć prostej formy. Dzięki "elastyczności" możemy z niej zrobić niemal wszystko, co tylko chcemy. Możemy stworzyć kanapkowego stwora, ułożyć na niej jakiś napis czy upodobnić ją do wyglądu postaci z ulubionego serialu. Możliwości są ograniczone jedynie naszym talentem, a kanapka wcale nie musi być czymś "zaledwie smacznym". Może być prawdziwym, choć bardzo nietrwałym dziełem sztuki. Wystarczy wykazać się jakąś inicjatywą, a nie zaledwie kłaść na kromkę chleba kawałek szynki i przyprawiać pieprzem.
Gumy do żucia od dawna stanowią swoistą formę radzenia sobie ze stresem - zwłaszcza dla osób, które nie palą papierosów. Odkąd istnieją ludzie podzielili się na dwie grupy - tych, którzy są zwolennikami żucia oraz tych, którzy uważają je po prostu za niezdrowe i wcale nie takie higieniczne, jak mogłoby się na pozór wydawać. A jaka jest prawda? Czy gumy do żucia można żuć bez obawy o kondycję organizmu.
Zdecydowanie można udzielić tutaj odpowiedzi twierdzącej. Gumy nie są szkodliwe - likwidują nieprzyjemny zapach pochodzący z ust, a także pozwalają zapobiegać próchnicy i zwiększyć wydzielanie śliny, która chroni całą jamę ustną przed różnego rodzaju bakteriami. Co ważne, guma pozwala przywrócić naturalne pH w jamie ustnej - i wcale nie jest to tylko chwyt marketingowy, a czysta prawda.
Jakie złe strony może mieć żucie gumy? Przede wszystkim, jeżeli robimy to w nierozsądnych ilościach, możemy doprowadzić do bólu głowy, a także biegunki (którą już wcześniej się zajmowaliśmy). Należy się zatem zastanowić i nie spożywać gumy do żucia w zbyt dużych ilościach.
Biegunka jest jedną z dolegliwości, których zazwyczaj w trakcie podróży chcemy uniknąć. Jest bardzo uciążliwa i zazwyczaj dopada nas w miejscach, w których nie do końca przestrzega się higieny osobistej. Jak skutecznie radzić sobie z tą dolegliwością, by szybko uczynić naszą podróż przyjemną? Przede wszystkim należy zadbać o środki zapobiegawcze - lepiej nie dostać biegunki, niż ją leczyć. Oto najlepsze środki zapobiegawcze:
Często niestety musimy spotkać się z biegunką w podróży. Jak wtedy ją leczyć? Najlepiej pić jak najwięcej płynów - w ostateczności, gdy objawy nie będą ustępowały można łatwo pozbyć się tego schorzenia, po prostu stosując odpowiednie leki.