Zdrowo jedz

Najlepszy blog o zdrowym jedzeniu i - ogólnie - odżywianiu się.

Wpisy

 • piątek, 02 sierpnia 2013
  • Kanapki - czy muszą być nudne?

   Kanapka przez wiele osób uważana jest za coś najprostszego na świecie, nie tylko w przygotowaniu, ale i formie. Przeglądając różnego rodzaju blogi można się jednak przekonać, iż wcale nie musi być przekąską o skąpym wyglądzie i równie ubogą zawartością. Jako że kanapka "jest bardzo tolerancyjna", można z nią bardzo eksperymentować, stosując połączenia różnych produktów i dodatków.

   Kanapka wcale nie musi mieć prostej formy. Dzięki "elastyczności" możemy z niej zrobić niemal wszystko, co tylko chcemy. Możemy stworzyć kanapkowego stwora, ułożyć na niej jakiś napis czy upodobnić ją do wyglądu postaci z ulubionego serialu. Możliwości są ograniczone jedynie naszym talentem, a kanapka wcale nie musi być czymś "zaledwie smacznym". Może być prawdziwym, choć bardzo nietrwałym dziełem sztuki. Wystarczy wykazać się jakąś inicjatywą, a nie zaledwie kłaść na kromkę chleba kawałek szynki i przyprawiać pieprzem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kanapki - czy muszą być nudne?”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   jced
   Czas publikacji:
   piątek, 02 sierpnia 2013 14:04
  • Żuj gumę, ale z umiarem

   Gumy do żucia od dawna stanowią swoistą formę radzenia sobie ze stresem - zwłaszcza dla osób, które nie palą papierosów. Odkąd istnieją ludzie podzielili się na dwie grupy - tych, którzy są zwolennikami żucia oraz tych, którzy uważają je po prostu za niezdrowe i wcale nie takie higieniczne, jak mogłoby się na pozór wydawać. A jaka jest prawda? Czy gumy do żucia można żuć bez obawy o kondycję organizmu.

   Zdecydowanie można udzielić tutaj odpowiedzi twierdzącej. Gumy nie są szkodliwe - likwidują nieprzyjemny zapach pochodzący z ust, a także pozwalają zapobiegać próchnicy i zwiększyć wydzielanie śliny, która chroni całą jamę ustną przed różnego rodzaju bakteriami. Co ważne, guma pozwala przywrócić naturalne pH w jamie ustnej - i wcale nie jest to tylko chwyt marketingowy, a czysta prawda.

   Jakie złe strony może mieć żucie gumy? Przede wszystkim, jeżeli robimy to w nierozsądnych ilościach, możemy doprowadzić do bólu głowy, a także biegunki (którą już wcześniej się zajmowaliśmy). Należy się zatem zastanowić i nie spożywać gumy do żucia w zbyt dużych ilościach.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   jced
   Czas publikacji:
   piątek, 02 sierpnia 2013 13:56
  • Wybierasz się w podróż? Zapobiegaj biegunce!

   Biegunka jest jedną z dolegliwości, których zazwyczaj w trakcie podróży chcemy uniknąć. Jest bardzo uciążliwa i zazwyczaj dopada nas w miejscach, w których nie do końca przestrzega się higieny osobistej. Jak skutecznie radzić sobie z tą dolegliwością, by szybko uczynić naszą podróż przyjemną? Przede wszystkim należy zadbać o środki zapobiegawcze - lepiej nie dostać biegunki, niż ją leczyć. Oto najlepsze środki zapobiegawcze:

   • pij tylko napoje przegotowane albo te z zamkniętych (fabrycznie) opakowaniach,
   • lepiej nie pij napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
   • dokładnie myj i wycieraj wszystkie owoce, które spożywasz,
   • często myj ręce i dokładnie je wycieraj, nawet, kiedy wydają się być czyste,

   Często niestety musimy spotkać się z biegunką w podróży. Jak wtedy ją leczyć? Najlepiej pić jak najwięcej płynów - w ostateczności, gdy objawy nie będą ustępowały można łatwo pozbyć się tego schorzenia, po prostu stosując odpowiednie leki.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wybierasz się w podróż? Zapobiegaj biegunce!”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   jced
   Czas publikacji:
   piątek, 02 sierpnia 2013 13:45

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa